Jdi na obsah Jdi na menu
 


Abe Simpson

Abrahám Simpson, stařec neznámého vysokého věku, narozen za starých časů, kdy ještě všechno bylo jinak… Narodil se buď v Irsku nebo ve Skotsku (nemůže si vzpomenout), rodičům Orvillovi a Yumě Simpsonovým.

Abe Simpson

Za svůj život posbíral tolik zkušeností, že to jeho mozek nedokáže unést a ventiluje veškeré vzpomínky do každého náhodného kolemjdoucího. Člověk s doktorátem za nudnost, člověk který vždy dokáže svému synovi poradit, jak se nejlépe zmrzačit, člověk, který si jako jediný na světě dokáže sundat spodky aniž by si předtím svlékl kalhoty.

Abe Simpson

Bojoval v obou světových válkách, v Koreji a ve Vietnamu. Zažil černošské nepokoje, dobu kdy čtvrťák ještě něco znamenal, a časy kdy prezidenti USA mlátili děti den co den. Cestoval po Evropě, přičemž předváděl striptýz Hitlerovi, cestoval po Asii, Africe, Austrálii i Jižní Americe. Je pilot samouk, matador a také autor několika scének seriálu Itchy a Scratchy.

Žije v Domově důchodců, kam byl odsunut jako problém, který se Homerovi nechtělo řešit. Do domácnosti Simpsonových se dostane pouze pokud hlídá děti. Nakonec ale stejně děti hlídají dědečka.

Odhadovaný věk: 83 let
Jeho děti: Homer Simpson, Herbert Powell, Abbie Abigail
Současné zaměstnání: popletený a nevrlý důchodce
Oblíbený pořad v televizi: seriál Matlock

 

 

Bart Simpson

V angličtině slovo brat znamená spratek. Tak že by na tom něco bylo? To snad ne. Bart je sice rošťák, ale v jádru není zlý a všichni ho mají rádi. Patří mezi hlavní postavy celého seriálu.

Bart Simpson

Nejraději je se svým kamarádem Milhousem. Obdivuje klauna Krustyho, každý den sleduje jeho televizní show a pokoj má vyzdobený jeho plakáty a upomínkovými předměty. Nezčetněkrát už také Bart Krustyho zachránil před kriminálem a před smrtí. Přesto to zatím na přátelství nevypadá. Krusty, idol všech dětí ze Springfieldu, totiž paradoxně děti nemá zrovna moc v lásce.

Bart Simpson

S Bartem se nikdy nebudete nudit. Je to zajímavá postava a jedna z těch, bez kterých si seriál ani nedokážeme představit. Rád si dělá z jiných legraci. Např. volá do Vočkova baru a shání se po smyšlených lidech. Vočko se pak celé hospody zeptá: “Je tu pan Vylí Zanej?”

V reálném světě sbírá jedno ocenění za druhým. Podle časopisu Time je 46. nejvlivnější osobností dvacátého století a týdeník TV Guide ho označil za jednu z největších animovaných postav všech dob.

Věk: 10 let
Výška postavy: 94 centimetrů
Znamení: Vodnář
Oblíbené hlášky: Caramba!
Oblíbené hračky: loutka Krustyho, pan Králíček
První lásky: Lora Powersová, Jessica Lovejoyová, Greta Wolfcastlová
Přátelé: Milhouse Van Houten
Nepřátelé: Levák Bob, kluci ze Shelbyvillu
Co zbožňuje: Klauna Krustyho, Show Itchy a Scratchy
Co nenávidí: školu a učení

 

 

Homer Simpson

Hlava rodiny, hrdý otec minimálně tří dětí, šťastně ženatý s Marge Simpsonovou, která mu odpustí skoro všechno, třeba i druhou manželku, se kterou se v opilosti oženil v Las Vegas. V současnosti je de facto hlavní postavou seriálu.

Homer Simpson

Malý Homer měl celkem pěkné dětství. Až na to, že jeho matka byla rebelka a musela stále prchat před zákonem. Vesměs ho tedy vychovával otec Abe, což bylo vyhánění čerta ďáblem. Názor na něj si musí udělat každý sám, nicméně kdyby si měli lidé dotázní v průzkumu vybrat jen jednu nejoblíbenější postavu ze seriálu Simpsonovi, většina z nich by řekla právě jeho jméno.

Homer Simpson

Homerovi je 39 let (někdy se uvádí 36, 37 nebo 38), pracuje v jaderné elektrárně pana Burnse jako bezpečností technik v sektoru 7G. Nadevše miluje sledování telky, jídlo (hlavně koblihy, steaky a slaninu) a pivo Duff. Nikdy nedá dopustit na své spolupracovníky Lennyho a Carla, neustále opilého kámoše Barneyho a barmana Vočka, a pak samozřejmě na rodinu.

Vyzkoušel už spoustu profesí. Připomeňme si jen několik z nich: kosmonaut, maskot, ředitel elektrárny, televizní moderátor, herec, zpěvák, spisovatel, Santa Claus, řidič sanitky, starosta, zemědělec, misionář, chůva na hlídání,…

Často se u něj propukají zvláštní stavy mysli, kdy se nedokáže ovládat a může zapříčinit mnoho nepříjemností. Přesto ho mají skoro všichni ve Springfieldu rádi, třebaže není prototypem ideálního muže, ani pracovníkem roku. A v reálném světě ho zbožňuje snad už úplně každý. Patří mezi postavy, bez kterých by seriál nebyl tím, čím je.

Celé jméno: Homer Jay Simpson
Věk: 39 let
Výška postavy: 182 centimetrů
Váha: okolo 105 kilogramů
Znamení: Rak
Oblíbené hlášky: D’oh! - Ty jeden mrňavej! - Wohoo!
Přátelé: Lenny, Carl, Barney, Vočko
Nepřátelé: Ned Flanders, Patty, Selma
Co zbožňuje: koblihy, pivo, bowling, televizi, hamburgery
Co nenávdí: New York, návštěvy kostela
Číslo kreditní karty: 7431
Pastelka v mozku: ano

Seznam Homerových profesí

tajný agent, řidič sanitky astronaut, trenažer při výcviku psů, profesionální hráč páky, bezpečnostní agent v elektrárně, dětský bezpečák, barman, krupiér v Black Jacku, bodyguard, pašerák lihovin, zaměstnanec na bowlingu, boxer, osobní sluha, výrobce svíček, designér aut, “Vobecní ponocnej”, hlavní dohlížející úředník v elektrárně, šofér, velitel springfieldské policie, dětská chůva, choreograf, chiropraktik, imitátor Šáši Krustyho, trenér školního fotbalu, kuchař, noční prodavač v Kwic-E-Matru, avantgardní umělec, pouliční podvodník s mícháním kalíšků, detektiv, pašerák drog, pouliční prodavač nožů, cukru a pružin, úředník firmy Globex, zaměstnanec rychlého občerstvení, víceprezident elektrárny, farmář, filmový kritik, filmový producent, hasič, vykuchávač ryb, rybář, kritik restaurací, prodavač obuvi, pisatel pečivových štěstíček, zakladatel a druhý viceprezident Kompo-global-hyper-mega-netu, sběrač tuku, zmrzlinář s vlastním autem, herec v reklamě, práskač FBI, poskytovatel internetových služeb, vynálezce, Santa Claus, manažer, manželský poradce, maskot, prodavač matrací, starosta Nového Springfieldu, kandidát na starostu Springfieldu, trenér minigolfu, misionář, mafián, řidič jednokolejky, horolezec, člen kapely Břitníci, skladatel písně “Všichni nenávidí Neda Flanderse”, učitel ve večerní škole, zaměstnanec čerpací stanice, jednočlenná kapela, operní zpěvák, ministrant v kostele, majitel ZiffCorpu, paparazzi, improvizační herec, ssobní asistent Aleca Baldwina, Kim Basingerové a pana Burnse, policista, policejní důstojník, posměšná opička pro pana Burnse, železniční inženýr, silničář, opravář horských drah, námořník na lodi i v ponorce, hygienik, pracovník bezpečnostní agentury, model pro portréty siluet, zpěvák, pašerák piva, zeleniny, cukru, drog, léků, prohazovač sněhu, komentátor fotbalu, voják, hráč Softballu, pouliční muzikant, superhrdina, chodící reklama, vítač u dveří Póvl-Martu, moderátor a host talk-show, učitel, televizní producent, prodavač v teleshoppingu, kamioňák, prodavač aut, zloděj cedulek “hledáme prodavače” a jejich následný výrobce, dabér, webmaster

 

 

Jacqueline Bouvierová

Tato rázná stařenka, matka Marge SImpsonové, jistě stojí za povšimnutí, přestože se v seriálu objevuje jen vyjímečně

Jacqueline Bouvierová

Jacqueline skoro nemůže mluvit, protože je už hodně stará a bolí ji v krku. Ale když už nějaké to slůvko utrousí, nikdy to není nic pěkného. Když zrova nekritizuje Marge nebo její večeře, pustí se do její rodiny. V epizodě “Bart Kazisvět” řekla následující větu: “Marge, mám zánět hrtanu, takže stručně… Nikdy nic neuděláš správně!”

Z toho všeho, co už o ní víte, by se mohlo zdát, že patří mezi PNL (Permanentně Nasrané Lidi), ale nenechte se zmást. Někde hluboko uvnitř se skrývá vyrovnaná, citlivá a milující žena. Kdysi dávno se vdala za Clancyho Bouviera a porodila Marge, Patty a Selmu. Její sestra Gladys zemřela poměrně mladá (Patty a Selma po ní zdědily jen ještěrku Jub-Juba, a pár mincí).

V mnoha věcech je podobná své vnučce Líze - bojuje za práva žen a Bart jí lze na nervy. Zatím naposledy jsme se s ní mohli setkat v epizodě “Noci s nepřítelem” (16. série). V seriálu se objevuje tak málo proto, že nebydlí ve Springfieldu.

Věk: 80 let
Povolání: důchodkyně
Dívčí příjmení: Gurneyová
Bývalé lásky: C. M. Burns, Abe Simpson
Poprvé v seriálu: Smutná Líza
Originální dabing: Julie Kavner

 

 

Líza Simpsonová

Neobyčenjná mladá dívka, jedna z nejchytřejších lidí ve Springfieldu, ekologická aktivistka a ochránkyně lidských práv. Snaží se o světový mír, ale někdy jí dá dost práce udělat si pořádek v sobě samé.

Líza Simpsonová

Co si budeme povídat, Líza je šprtka jako poleno, takže se nedivte, že ji hodně lidí nemá rádo. Springfield je zkrátka město hňupů, kde se chytrost nenosí. Ale právě proto, že ve Springfieldu žijí hňupové, dokáže jejich problémy vyřešit jedině Líza. A za to si získává obdiv a uznání, po kterém tolik touží.

Líza Simpsonová

I když je o něco mladší, než Bart, nikdo nepochybuje o tom, že v inteligenci ho několikanásobně převyšuje, a to jí dělá dobře… V epizodě “Cyhtrý a chytřejší” se zjistí, že je malá Maggie nadprůměrně inteligentní a Líza dělá všechno pro to, aby získala zpátky svou pověst. Její nekalé praktiky jsou ovšem na pováženou.

Jedině ona dokáže přesvědčit starostu Quimbyho, aby zrušil pouliční osvětlení, protože jí to brání v pozorování noční oblohy. Jedině ona se dokáže dostat na univerzitu a vydávat se za dospělou. A hlavně kvůli ní ve Springfieldu fungují instituce jako knihovna a muzeum.

Na rozdíl od křesťanského zbytku rodiny je přesvědčená buddhistka a vegetariánka. Osobně se zná se spoustou známých a zajímavých lidí. Láska ke hře na saxofon ji spojuje s bývalým prezidentem USA Billem Clintonem. Setkala setřeba i s „broukem“ Paulem McCartenym nebo tibetským Dalajlamou.

Věk: 8 let
Výška postavy: 91 centimetrů
Znamení: Střelec
Idol: jazzman Marty Krvavá Dáseň
Oblíbené hračky: panenka Malibu Stacey
Její lásky: Nelson Muntz, Ralph Wiggum, Colin a mnoho dalších
Oblíbené hlášky: “Budu ve svém pokoji!”
Co zbožňuje: školu, učení, poznávání
Co nenávidí: tupost a přetvářku

 

 

Maggie Simpsonová

Kdo je ta nenápadná bytůstka, která se sice vyskytuje téměř v každé epizodě seriálu, ale nikdy neřekne ani slovo? Proč stále ještě nemluví? Promluví konečně někdy? Zatím řekla jenom jedinou hlášku, a to v celovečerním filmu: “A bude dvojka?” Co si doopravdy myslí? A myslí si vůbec něco? Kdo ví…

Maggie Simpsonová

Nejmladší z rodiny, benjamínek Maggie. Na to, že jí je teprve jeden rok už dokáže řídit auto, ručkovat po laně, hrát dokonale na saxofon, psát pomocí kostek na hraní, zahrát “čistou hru” v bowlingu nebo dokonce zachránila Homera, když se topil v moři.

Maggie Simpsonová

Jednou zase zachránil Maggiin život Vočko, a to ve chvíli, když vyletěla z auta při brždění a málem spadla do řeky. Od té doby si výčepního zamilovala a ten ji někdy chodí navštěvovat a hrát si s ní. Dá se o nich říct, že jsou velmi dobří přátelé.

Maggie také pistolí postřelila pana Burnse, málem zabila Homera nebo se ji málem povedlo nechat ztrávit celou rodiny v obří trávící soustavě modelu člověka.

Věk: 1 rok
Výška postavy: 61 centimetrů
Úplně první slovo: tatí (daddy)
Cena v obchodě: $847.63 (úvodní znělka)
Cena jejího dudlíku: $1.95 v obchodě na rohu
Oblíbené hračky: vrtačka
Dárky k narozeninám: chrastítko
Přátelé: Vočko Szyslak
Nepřátelé: dítě Gerald z pískoviště
Co miluje: svůj dudlík
Co nenávidí: koupání v moři

 

 

Marge Simpsonová

Manželka Homera Simpsona je významnou osobností Springfieldu. Jakožto žena v domácnosti se účastní mnoha dobročinných aktivit, protože by ráda změnila svět k lepšímu. Nezapomíná však ani na svou rodinu, kterou neskonale miluje a obětuje pro ni za všech okolností úplně všechno co má.

Marge Simpsonová

Rodné příjmení je Bouvierová. Ve Springfieldu žijí také její sestry Patty a Selma, silné kuřačky a staré panny. Pracují na dopravním inspektorátu a Homer o nich říká, že jsou to ty dvě nejnesnesitelnější megery světa. Vzath sester Bouvierových s Homerem je však na delší povídání.

V životě už toho hodně vyzkoušela. Pracovala třeba jako servírka, herečka, učitelka, policistka, realitní makléřka, nebo spisovatelka. Nejvíc ze všeho ji ale stejně baví starat se o blaho rodiny. Děti Bart, Líza a Maggie by jinou mámu nechtěly. Ani Homer si na Marge jako na manželku nemůže stěžovat.

Samozřejmě že ji to všechno občas dost štve. Ono se ani není čemu divit. Homerovy excesy by spousta jiných žen nevydržela. Marge je ale v tomto směru o hodně jiná. Mohla by mít spoustu krásných a bohatých můžů (Artie Ziff, James z bowlingu), přesto však stejně miluje tlustého a líného dělníka Homera.

Věk: 34 let
Výška postavy: 188 centimetrů
Znamení: Ryby
Oblíbené auto: Chevrolet Canyonaro
Oblíbená zelenina: velké brambory
Přátelé: Ruth Powersová
Co má ráda: rodinu, ledový čaj, Mela Gibsona, Toma Jonese
Co nemá ráda: cestování letadlem

 

 

Mona Simpsonová

Život této nespoutané a volnomyšlenkářské ženy je hodně zajímavý. V mládí propadla ideálům hnutí hippies. Kupodivu se však provdala za pedantského a konzervativního Abrahama Simpsona, a porodila malého Houmíka. Manželství Mony a Abea nemělo silné základy. Každý z partnerů byl z jiného těsta.

Mona Simpsonová

V 60. letech, při jedné záškodnické hippies akci v laboratoři na výrobu biologických zbraní Montgomeryho Burnse, byla Mona identifikována a obviněna z vloupání a krádeže. Aby se zachránila před vězením, musela opustit rodinu a dát se na útěk. Abe Homerovi tvrdil, že zemřela. Homer tomu věřil až do chvíle, kdy ho Mona v epizodě „Babička“ (7. série) kontaktovala. Od té doby se v seriálu objevila a zase zmizela již několikrát.

Pod změněnými jmény cestuje světem a užívá si života, i když by ze všeho nejraději byla s Homerem a jeho rodinou ve Springfieldu (všichni Simpsonovi mají babičku moc rádi). Její zločin by byl za normálních okolností promlčen, ale protože pan Burns se ještě stále zlobí, nemá Mona jinou možnost, než se neustále skrývat.

Věk: asi 60 let
Charakteristiky: chytrá, hodná, milující žena
Poprvé v seriálu: Babička (7. série)
Originální dabérky: Maggie Roswell, Glenn Close, Tress MacNeille

 

 

Patty Bouvierová

Se svojí sestrou Selmou tvoří nerozlučnou dvojku, věčně sledující televizi a kouřící cigarety. Patty se narozdíl od svého dvojčete do vztahů tolik nehrne, ale také jich už pár zažila. Více o ní si přečtete v tomto článku…

Patty Bouvierová

Patty se narodila Jacqueline Bouvierové dvě minuty po Selmě a několik let před Marge. Pracuje na úřadě, kde vydává řidičské průkazy. Její oblíbený seriál je MacGyver a svůj život si nedokáže představit bez pravidelných dávek nikotinu.

V díle “Svatby podle Homera” bylo odhaleno, že je lesba. Chtěla si za ženu vzít jistou Veronicu, ale zjistilo se, že je to muž v přestrojení. Dříve měla vztah s ředitelem Skinnerem, který si ji dokonce chtěl vzít (Patty samozřejmě odmítla, aby nepobouřila Selmu). Za zmínku určitě stojí, že Patty nesnáší Homera.

Celé jméno: Patricie Bouvierová
Věk: kolem 42
Orientace: homosexuální
Rodiče: otec Clancy, matka Jacqueline
Ostatní rodina: sestry Selma a Marge, tetička Gladis
Poprvé v seriálu: Vánoce u Simpsonových

 

Selma Bouvierová

Selma se na rozdíl od svého druhého já, dvojčete Patty, více pouští do vztahů, ale jinak se od sestry v moc věcech neliší… Snad jen, že má miminko. Další podrobnosti o Selmě se dozvíte v tomto článku…

Selma Bouvierová

Selma je nejstarší ze sester Bouvierových, a tak má nejvíce zkušeností se vztahy. Už se pustila do vážnějšího vztahu s Levákem Bobem, Lionelem Hutzem, Troyem McClurem a Disco Stuem.

Žádný z těchto mužů ale Selmě nezplodil dítě - musela si ho po svojí menopauze adoptovat z Číny. Jmenuje se Ling Bouvierová a od té doby se z ní stala členka rodiny. Avšak Selmina láska je nejen Ling, ale i její domácí leguán Jab-Jab.

Selma stejně jako její sestra pracuje na úřadě, kde vydává řidičáky, kouří, sleduje MacGyvera a upřímně nesnáší Homera.

Celé jméno: Selma Hutz-Terwilliger-McClure-Stu Bouvierová
Věk: kolem 42
Orientace: heterosexuální
Rodiče: otec Clancy, matka Jacqueline
Ostatní rodina: sestry Patty a Marge, tetička Gladis
Poprvé v seriálu: Vánoce u Simpsonových

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář